Інформаційні технології в майбутньому



Інформаційні технології в майбутньому
     Майбутнє може бути різним, і шляхів до нього теж багато, але ні те, ні інше неможливо передбачити. І все ж дещо спрогнозувати можна, причому в більшості випадках прогрес призводить до зміни способу нашого спілкування, обсягу інформації, з якою нам доведеться мати справу. Мені здається, що у наступному столітті обчислювальна техніка зіллється не тільки із засобами зв’язку та машинобудування, а й з біологічними процесами, що відкриє такі можливості, як створення штучних імплантантів, розумних машин, “живих” комп’ютерів. Однак для цього обчислювальна техніка майбутнього століття має увібрати в себе деякі новітні технології.
     На мою думку, у наступні десятиліття комп’ютери стануть більш компактні, дешевші та швидкодіючі. З’явиться можливість наділяти будь-які промислові продукти певними інтелектуальними і комунікаційними здібностями. Наприклад, банка кока-коли, поміщена в холодильник буде самореєструватися у його мережі, а продукти будуть самі впорядковуватися. Інтернет буде представляти собою відображення всього реального світу.
      Я уявляю собі світ, оповитий бездротовою мережею даних, по якій подорожують величезні обсяги інформації. Тоді такі фантастичні явища, як телепатія і телекінез, стануть
найбільш  простим проявом Всесвітньої мережі. Телекінез, наприклад, будуть виробляти нанопристої , активовані уявною командою. Хоча до того часу нам навряд чи захочеться пресувати реальні обєкти, якщо можливо буде просто перемістити їх цифрові копії. Без шоломів віртуальної реальності можна буде зробити повноцінну подорож у будь-який куточок світу, не залишаючи свого будинку. Подумки можна буде викликати цифрову проекцію будь-якого місця, причому події в ній будуть відображатися в реальному часі. Або навпаки, спроектувати себе, в будь-яку точку нашої планети. Таким чином, грань між кібер- і реальним простором зникне.
     Отже, якщо все це відбудеться, то людство зможе жити в ідеальному світі.



Немає коментарів:

Дописати коментар